SEO

SEO Paketi Nedir? Almak Mantıklı Mıdır?

seo-paketi-nedir

Google ve diğer birçok arama motoru web sitelerinin ve sitelerde bulunan içeriklerin üst sıralara yerleşmesinde bazı kriterler öngörüyor. Arama motorunun kalitesinin artması ve daha çok kullanılması için böyle bir yola başvurulmuş. Bu kriterler kullanıcı ya da ziyaretçiye arama motorunda daha kaliteli bir deneyim sunulmasına yardım ediyor.

Arama motorları üst sıralama çıkma ve reklam kriterlerini sürekli olarak güncelliyor. Bot içerikleri ya da kalitesiz, tekrarlardan ibaret yazıları kullanıcının karşısına çıkarmak istemiyor. O yüzden de kendi sistemi içerisinde bazı kriterlere ihtiyaç duyuyor. Bu kriterlere SEO adı veriliyor. SEO sayesinde arama motoru, kaliteli ve doğru içerikleri algılayıp web sitesini üst sıralara yerleştiriyor. Marketing ve pazarlama sektöründe SEO ciddi anlamda öne çıkıyor. SEO kriterleri içerikleri yedirilmiş bir site birçok yönden üst sıralarda oluyor. Bu da sitenin daha iyi yönetilmesi anlamına geliyor. Peki bu kriterleri satın alabileceğiniz SEO paketi nedir? Almak mantıklı mıdır?

seo-paketi-nedir

SEO paketi, sektör ve faaliyet kolu bazında yapılan içerik yönetimi, sosyal medya ve portföy yönetimini kapsar. Eğer daha kapsamlı SEO paketi almak istiyorsanız SEO uzmanı ya da ajanslara isteklerinizi belirtirseniz dilediğiniz kapsamı da satın alabilirsiniz. SEO paketi almak ilk etapta mantıklıdır. Arama motoru optimizasyonu denilen SEO konusunda çalışma yapılmamış siteler çok iyi olsa bile görünür olmaz. Web sitesinin ya da e ticaret mağazasının öne çıkması için bu konuda etraflıca çalışma yapılmalıdır. Aksi durumda site içeriği ne kadar özgün ve yazılar ne kadar kaliteli olursa olsun sayfa üst sıralara yerleşemiyor.

SEO paketi satın aldığınızda öncesinde sektör ya da alan bazlı anahtar kelime ve içerik çalışması yapıldığından öne çıkmak kolaylaşır. İmkanınız varsa SEO paketi satın almak yerine direkt bir SEO uzmanı ile de çalışabilirsiniz. İstekleriniz ve SEO uzmanının size verecekleri konusunda daha net bilgi akışı sağlayabilirsiniz. Markanızın kendini nasıl daha iyi ifade edeceği ve web sitenin özgünleştirilmesi konusunda SEO uzmanı, SEO paketinden daha fazla çözüm sunar.

SEO paketinde belli bir sektörde anahtar kelime çalışması yapılır ve içerikler desteklenerek web sitesi kalitesi artırılır. Yalnız şunu unutmamakta fayda var. Sadece 1 kere SEO paketi aldıktan sitenin bir anda en üst sıraya yükseleceğini düşünmeyin. SEO paketi satın aldığınızda devamlılığı da sağlamalısınız. Site içerikleri ve sosyal medya yönetimi ile portföy yönetimi kısmını da sürekli desteklemelisiniz. Yaklaşık 5 ile 6 ay sonra aldığınız SEO paketi etkisini gösterecek ve site üst sıralara yerleşecektir. SEO uzmanı ücreti ve SEO paketi fiyatı arasında seçim yapmanız gerekiyorsa bu durumda bütçenize bakabilirsiniz. Ancak anında çözüm sunması açısından SEO uzmanı ile çalışmak, SEO paketi almaktan daha mantıklıdır.

seo-paketi

SEO Paketi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

SEO paketi alırken nelere dikkat edilmeli konusunda bilgi sahibi olursanız, aldığınız paketin faydasını daha fazla görürsünüz. Bunun için ilk olarak SEO paketinden ne beklediğinizi ve SEO paketi fiyatı sizin için ne kadar önemli karar vermelisiniz.

  1. SEO paketi alırken sadece çalışması yapılmış kaliteli içerik ve sosyal medya yönetimi gibi hizmetler almak istiyorsanız üst sıralara yerleşmek biraz zaman alabilir. Çünkü web sitesi için sadece kaliteli içerik ve anahtar kelime çalışması yetmez. Bu içerikler en azından video, görsel ve backlink ile desteklenmelidir. Bu anlamda destek sağlayan çok sayıda SEO uzmanı ve ajans olsa da tek bir kişi ile çalışmak daha iyidir. Her ajans ya da SEO uzmanı çalışma stili farklıdır.
  2. 1 aylık SEO paketi web sitesinin hemen üst sıralara yerleşmesini sağlamaz. Bu yüzden 6 aylık SEO paketi almanızda fayda var. 6 aylık paketler istikrarlı bir şekilde web sitenizi daha kolay üst sıralara yerleştirir.
  3. SEO paketi alırken üst sıralara çıkma garantisi veren paketlerden satın alın. Uygun fiyatlı diye aldığınız birçok SEO paketi istediğiniz performansı göstermeyebilir.
  4. Anahtar kelime çalışması yapılırken rakip firma analizlerinin de olduğu SEO paketi tercih edin. Aynı sektörde faaliyet gösteren birçok web sitesi ya da mağaza için rakip firma analizi önemlidir.
  5. Bağlantı alacağınız web siteleri, içerik kalitesi ve anahtar kelimesi sayısı gibi konulara da özen gösteren SEO paketi tercih edin.
avatar of clicks'us akademi

Yazar

Clicks'us Akademi

Clicks’us Digital olarak 2016 yılında kurulduk. 360 derece hizmet anlayışını benimseyen bir dijital performans ajansı olarak ‘Kaybolma, görün!’ mottosuyla yola çıktık. 20+ sektörde, lider markalar ile birlikte çalıştık. Bu uzun süreçte kazandığımız tüm tecrübelerle Clicks’us Akademi’yi kurduk. Bütün bilgilerimizi, 7 yılda edindiğimiz sektör iç görülerini, başarılı bir dijital performans ajansının ‘çalışan’ kampanyaları nasıl kurguladığını size öğretmek için sabırsızlanıyoruz.

0
Fikirlerinizi paylaşın, içeriğimize katkıda bulunun.x

SİZİ ARAYALIM


    SİZİ ARAYALIM

    Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurabilirsiniz