SEO

Anahtar Kelime Takibi Yapabileceğiniz 5 Ücretsiz Site!

anahtar-kelime-takibi

Stratejik SEO çalışmaları yapmak kadar bu sürecin takibini sağlamak da önemli bu yüzden sizlere SEO Sıralamalarını Görebileceğiniz 5 Ücretsiz Siteyi paylaşıyoruz.. Yapılan işlemlerin ne kadar başarılı bir çalışma olduğunu doğrulamak için sıralama takibini düzenli olarak yapmalıyız. Sıralam takibi yapabileceğiniz 5 ücretsiz internet sitesini sizlerle paylaştık.

SEO çalışmalarına yeni başladıysanız ihtiyacınız olan şeylerden bir tanesi de sıralama takibi yapabileceğiniz yerler. Arama sonuçlarından gelen trafiğin düşüş nedenleri sadece yeni başlayanlar için değil deneyimli kişiler için de önemli. Trafikteki yaşanan düşüşlerin analizini yapmak için en önemli yollardan bir tanesi sıralama takibi yapmaktır. SEO eğitimlerinin vazgeçilmezi olan, anahtar kelime takibi yaparak şunları öğreneceksiniz;

Anahtar Kelime Takibi Yapmak Neden Önemli?

Sıralama takibi yapmak rakiplerinizi tanımanızı sağlar. Rakiplerinizi tanımanız kendi internet sitenizdeki eksiklikleri analiz edip kendi sitenizi geliştirmeyi de sağlar. Rakiplerinizde gördüğünüz bir görsel veya tablolamayı geliştirip kendi internet sitenize eklemeniz sizi rakibinizden daha iyi yerlere gitmenizi sağlayacaktır. Bunlarla birlikte anahtar kelime takibindeki olumlu grafikler çalışmalarınızdaki motivasyonunuzu artırır.

  • Rakiplerinizi tanıyabilirsiniz,
  • Yeni anahtar kelimeler keşfedebilirsiniz,
  • İçeriğinizi geliştirmek için inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz,
  • Arama motoru güncellemelerinden haberdar olabilirsiniz,
  • Sitenizi daha iyi tanıyabilirsiniz,
  • Yaptığınız değişikliğin olumlu olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Fatrank

Chromium alt yapısı kullanan bir çok tarayıcıda pratik olarak kullanabileceğiniz bir araç. Opera, Chrome, Brave, Microsoft Edge ve Vivaldi gibi tarayıcılar tarafından deseklenen Fatrank eklentisini kullanmak için sıralamasını göstermek istediğiniz internet sitesine giriş yaptıktan sonra tarayıcınızdan eklentiyi açın ve sorgulamak istediğiniz anahtar kelimeyi girin.

fatrank-kullanimi

Whatsmyserp

Küçük ölçekli bir iş yapıyorsanız 10 anahtar kelimeye kadar ücretsiz sıralama takibi yapabiliyorsanız. Tamamen ücretsiz üye olabileceğiniz whatsmyserp aracı sadece internet sitesi üzerinden değil sunduğu chromium eklentisi ile anahtar kelimelerin hacmini de sizlere gösteriyor.

anahtar-kelime-takibi

Ahrefs Keyword Rank Checker

Ahrefs üye olmadan tamamen online bir şekilde kullanabileceğiniz pratik bir anahtar kelime sıralama takip aracıdır. Whatsmyserp gibi sıralamalarınızı sürekli olarak takip edemiyorsunuz fakat anlık olarak bir anahtar kelimedeki sıralamalarınızı 170 farklı ülkede test edebilirsiniz.

ahrefs keyword rank checker
ahrefs keyword rank checker

Small SEO Tools – Keyword Rank Checker

Bir çok ücretsiz seo aracını barındıran Small SEO Tools’un ücretsiz sunduğu özelliklerden bir tanesi de toplu sıralama sorgulaması. Semrush alt yapısını kullanan Small Seo Tools 10 anahtar kelimeye kadar toplu sorgulama yaparken sizleri rakiplerinizle kıyaslayabiliyor.

anahtar-kelime-takibi

Proranktracker

Basit arayüzü ve kolay kullanımıyla proranktracker’da ücretsiz olarak sıralama takibi yapabileceğiniz araçlardan bir tanesi. 20 anahtar kelimeye kadar ücretsiz sıralama takibi yapabileceğiniz bu araç whatsmyserp aracına en iyi alternatif.

proranktracker
proranktracker
avatar of clicks'us akademi

Yazar

Clicks'us Akademi

Clicks’us Digital olarak 2016 yılında kurulduk. 360 derece hizmet anlayışını benimseyen bir dijital performans ajansı olarak ‘Kaybolma, görün!’ mottosuyla yola çıktık. 20+ sektörde, lider markalar ile birlikte çalıştık. Bu uzun süreçte kazandığımız tüm tecrübelerle Clicks’us Akademi’yi kurduk. Bütün bilgilerimizi, 7 yılda edindiğimiz sektör iç görülerini, başarılı bir dijital performans ajansının ‘çalışan’ kampanyaları nasıl kurguladığını size öğretmek için sabırsızlanıyoruz.

0
Fikirlerinizi paylaşın, içeriğimize katkıda bulunun.x

SİZİ ARAYALIM


    SİZİ ARAYALIM

    Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurabilirsiniz