SEO

İdeal SEO Kursu Nasıl Olmalıdır?

odeal seo kursu nascl olmalcdcr

Sizlere ideal SEO sertifikaları nedir, SEO kursları nasıl olmalıdır, kurs alınırken nelere dikkat edilmelidir gibi önemli bilgileri paylaşacağım.

SEO Öğrenmenin En İyi Yolu Nedir?

SEO öğrenmenin en iyi yollarından biri de SEO kurslarını kullanmaktır. Eğer ki SEO konusunda bilgi sahibi değilseniz SEO eğitimleri sizin ilerlemeniz için çok güzel bir adım olacaktır. SEO konusunda bilgi sahibi iseniz fakat belirli uygulamalarda ve ya belirli stratejilerde eksiğiniz varsa bu konu hakkında da kursların içeriğini inceleyip alabilirsiniz.

SEO Sertifikası Nedir?

SEO sertifikası çoğunlukla ajanslar ve dijital eğitim merkezlerinde verilen eğitimdir. Çoğunlukla SEO sertifikaları çevrimiçi dersler aracılığı ile verilir. Öncelikle Google tarafından verilen SEO kursları olmak üzere farklı fiyatlarda farklı ajans ve kurumlar da SEO hizmeti vermektedir.

SEO Kursları ve Sertifikaları Alınmasına Değer Mi?

SEO kursları, SEO konusunda bilgisi olmayan ve hakkında hem bilgi sahibi hem de çalışan olmak istenildiği zaman vazgeçilmezdir. Unutmamalısınızdır ki SEO gün geçtikçe gelişen ve pratik yapılmasını isteyen bir optimizasyon türüdür. Bu sebeple sadece SEO sertifikaları almak işe başlamak ve ya başarılı bir SEO uzmanı olmak için yeterli değildir.

seo-staj-sonrası

İdeal SEO Kursu İçin Kriterler?

İdeal SEO kurslarını almadan önce hangi seviyede bir eğitim almak istediğiniz ve eğitimi hangi kuruluş ve ya isimden aldığınız çok önemlidir. Ekonomik olarak ücretsiz kursların bulunduğu gibi farklı seviyelere göre ücretli kurslar da bulunmaktadır. SEO kurslarına örnek verecek olursak:

Hubspot

Stratejiler ve metotlar hakkında öncelikli konuları içerir. Kurs ücretsiz olup yeni başlayanlar için uygundur.

Semrush Academy

Kurs ücretsiz olup yeni başlayanlar ve orta düzeyde bilenler için uygundur.

ClickMinded

SEO’nun çalışması hakkında bilgi ve SEO uygulamaları hakkında temel bilgileri öğretir. Diğer kurslar gibi ücretsiz değildir. SEO kursu için 997$, tüm dijital pazarlama kursları için 1997$ isteyen kurs yeni başlayanlar için uygundur.

Google Analytics Akademisi

Dört ders içeren bu kurs veri toplama ve işleme, veri toplama ve yapılandırma ayarlama, gelişmiş analiz araçları ve teknikleri, gelişmiş pazarlama araçları hakkında kurslar ve dersler içerir. Kurs içeriği süresi ortalama beş saattir. Kurs ücretsiz olup yeni başlayanlar için uygundur.

Google Digital Garage

Dijital pazarlama hakkındaki bütün bilgileri içeren kurs 26 bölüme ayrılmıştır ve 40 soruluk test sonucu sertifika verir. Kurs içerik süresi ortalama 40 saattir. Kurs ücretsiz olup pazarlamaya giriş yapacaklar için uygundur.

avatar of clicks'us akademi

Yazar

Clicks'us Akademi

Clicks’us Digital olarak 2016 yılında kurulduk. 360 derece hizmet anlayışını benimseyen bir dijital performans ajansı olarak ‘Kaybolma, görün!’ mottosuyla yola çıktık. 20+ sektörde, lider markalar ile birlikte çalıştık. Bu uzun süreçte kazandığımız tüm tecrübelerle Clicks’us Akademi’yi kurduk. Bütün bilgilerimizi, 7 yılda edindiğimiz sektör iç görülerini, başarılı bir dijital performans ajansının ‘çalışan’ kampanyaları nasıl kurguladığını size öğretmek için sabırsızlanıyoruz.

0
Fikirlerinizi paylaşın, içeriğimize katkıda bulunun.x

SİZİ ARAYALIM


    SİZİ ARAYALIM

    Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurabilirsiniz